Rodzaje kuwet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występuje również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kuwety różnią się tym, gdyż dla przykładu kuwety z zadaszeniem, trudne jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty mogą akceptować je, jednak większość akceptuje, aczkolwiek są wyjątki, jakie za nic nie piszą się na to.
Ale w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), jaka jest głównie wykonana z materiału sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszystkich kotów. Powinno się zapamiętać o nadającym się wymiarze. Niektóre z nich są uzbrojone w ramkę, byle łatwiej utrzymać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która po prostu nie lubią wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w sensor ruchu. Po porze, który został przez nas ustawiony, bądź po tymczasowości, kocia toaleta automatycznie uruchamia narzędzie, które usuwa nieczystości do pojemnika, albo do ścieków. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynny brud spada w kierunku dołu. Ten typ kuwety widnieje w dwóch podkategoriach – w jakich można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które bez przerwy sprzątają kocią toaletę.

Rozmiary kocich toalet
Wyróżniamy trzy wymiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla malutkich kotków nie powinna być za wysoka, iż może wytwarzać kłopot przy wejściu. tylko wtedy gdy kotek już ukończy 12 tydzień życia, wypada zakupić nową i większą kocią toaletę, stąd to właśnie, ażeby wsypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Gdy kocię kocha rozkopywać i zagrzebywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, aczkolwiek było na górze napisane – powinno się uważać, bowiem wybrane koty nie zaakceptują takich kuwet, większość akceptuje, bowiem trafiają się wyjątki.
Gdy nie kręci Cię to, że kocia toaleta jest widoczna w Twoim pokoju, to możesz zdecydować się na zakup mebla, w jakim można włożyć wewnątrz kocią toaletę, gdy tylko nadejdzie taki przypadek, bo ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można postawić w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne zakryte, jak i również bez zadaszenia.
Wskazane jest jak też pozyskać dodatki, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie odchodów podobnie jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.
https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Drapaki-30128.html drapak dla kota