Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna może być wspaniałą okazją, żeby poświęcić czas naszemu pupilowi. Wyjazd z ukochanym zwierzakiem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, żeby zrelaksować się, w tym samym czasie dając pupilowi czas. Kiedy jest ciepłowarto myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie czworonogi mogą być na nie narażone. Rasy psów, które potrzebują dużo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, notorycznie łapią kleszcze. Jak można ustrzec nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze wyróżniają się długotrwałą efektywnością ,a także niewysoką ceną. Są produkowane dla psów różnych rozmiarów, dzięki czemu bez problemu dostaniemy średnicę odpowiednią dla szyi naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom mogą być olejkami eterycznymi oraz lekami na kleszcze. Syntetyczne cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka środka działającego na kleszcze jest odpowiednia do masy psa, należy więc przeczytać przed nałożeniem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla psów mniejszych niż 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Te obroże są zarówno przeciwkleszczowe ,jak i przeciw pchłom, dlatego umożliwiają ogólną obronę pupila. Obroża dla psa działa nawet do 8 miesięcy, ponadto działa od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami wielu niebezpiecznych chorób, jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Rasy psów z przyjemnością przebywające w zaroślach, takie jak labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, ponieważ zakażenie wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi zagrożenie powikłań naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, przez co umożliwia ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, kochające zabawy w wodzie konieczna jest większa ochrona, na przykład w formie zakropień zawierających preparat na kleszcze albo specjalne płyny do mycia działające na kleszcze. Aby zabezpieczyć psa w trakcie letniej podróży trzeba sprawić sobie skuteczne środki na kleszcze dla zwierzaka.

obroża na kleszcze https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html